W naszej szkole, kolejny raz, rusza akcja zbierania plastikowych zakrętek. Nie wiesz, co z nimi zrobić? Na pewno nie wyrzucaj ich byle gdzie, gdyż każda z nich jest cenna! Wyznacz więc miejsce i zacznij je zbierać!

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci (www.shd.org.pl).

Jak możesz pomóc?

Sposób I: Na szkolnych korytarzach ustawione są specjalne pudła, które aż proszą, byś wrzucił do nich kilka zakrętek z plastiku (to nie są kosze na śmieci- wrzucaj tam tylko zakrętki!!!).

Sposób II: Przyłącz się do „zdrowej” rywalizacji i udowodnij, że los innych leży Ci na sercu! Zbieraj zakrętki w domu a uzbieraną większą ilość przynieść do szkoły. Zakrętki spakuj do podpisanego worka/kartonu (imię i nazwisko, klasa) i oddaj nauczycielom odpowiedzialnym za zbiórkę lub wychowawcy.

Zbieramy plastikowe nakrętki z:

– butelek po napojach, sokach, kawie, mleku, jogurtach itp.,

– pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, płyny do kąpieli) itp.,

Akcja trwa przez cały rok szkolny, liczy się zaangażowanie całej społeczności szkoły.

W czerwcu ogłosimy, kto z uczniów i która klasa włączyła się do akcji i uzbierała największą ilość nakrętek.

Już dziś wkręć się w pomaganie!

Zakrętki w każdych ilościach z radością J  przyjmuje p. Aleksandra Śliwka,  możesz również zostawić je w gabinecie  psychologa u p. Anety Lisieckiej lub oddać wychowawcy.

„Zamień śmieci w uśmiech dzieci!”