6 grudnia wspominamy św. Mikołaja – biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Dzieci z radością czekają na ten dzień, ale również dorośli uśmiechają się na wspomnienie miłych chwil z tym Świętym.

Tego dnia w parafii św. Jadwigi Śląskiej dzieci małe i duże miały okazję wysłuchać historii o życiu św. Mikołaja, którą przedstawiły radosne anioły (Marysia Baron, Emilia Mańka i Agnieszka Krupa). Dzieciaki dowiedziały się również co wspólnego ze św. Mikołajem mają takie rekwizyty jak: chleb, pieniądze, parasol, lekarstwa, miecz i kajdanki.

Była okazja do wspólnych zdjęć i radosnego śpiewania.  Na zakończenie każdy otrzymał słodki podarunek.

Już czekamy na to spotkanie za rok!