Poza dwoma trzecimi miejscami w „Biegu na rakietach śnieżnych”, zdobyli Wichurzanie 3 pary rakiet śnieżnych i kije trekkingowe- to wynik sobotniego udziału młodych turystów w cyklicznej imprezie organizowanej przez bacówkę PTTK na Rycerzowej.

Najważniejsza jednak jak zawsze była doskonała zabawa jaką zaserwowali organizatorzy imprezy: gospodarze schroniska i firma rakiety.pl. Już XI bieg przeszedł do historii, ale zapisał się znowu jako wyjątkowy, gdyż liczba uczestników była jak do tej pory największa: startowało aż 86 osób w 3 kategoriach: dzieci- do lat 13, kobiety i mężczyźni. W kategorii dziecięcej Kuba Skrobol zajął 3 miejsce, w kategorii kobiet „13+” najlepsza z Wichurzan okazała się Pani Asia, która dotarła na metę jako 5 dama, natomiast w kategorii mężczyzn „13+” Daniel Zdunek (wyjątkowo wytrzymały!) zajął wspaniałe 3 miejsce! Warto również podkreślić niesamowity upór siedmioletniej Darii, która przebiegła całą bardzo trudną trasę- prawie 500 m stromo pod górę prawie na szczyt Wielkiej Rycerzowej i tyleż samo w dół i ukończyła bieg! Wyróżnił się również Jaś- najmłodszy 4-letni uczestnik biegu, który sam wyszedł na Rycerzową:) Na mecie na wszystkich uczestników biegu czekała gorąca herbata:).

GRATULACJE należą się wszystkim uczestnikom biegu, gdyż dystans był naprawdę wyczerpujący!!!

Wielu z Wichurzan i Beskidziaków, którzy również brali udział w biegu, po raz pierwszy miało na nogach rakiety śnieżne. Już prawie całą drogę do schroniska szli przyodziani w nieznany sobie sprzęt, by wypróbować jego możliwości jeszcze przed zawodami. Duża ilość śniegu leżąca w wyższych partiach Beskidu Żywieckiego pozwoliła na dokładne przetestowanie rakiet, ale też na doskonałą zabawę w śnieżki i zjeżdżanie na „byle czym”:). Ostatnie wyjazdy z Wichurą w góry są jedyną i niepowtarzalną okazją do cieszenia się prawdziwą zimą, której w Pszczynie i prawie całej Polsce niestety brak…

Dobra pogoda i widoczność pozwoliły również na lekcje topografii terenu, gdyż doskonale było widać masyw Pilska i Babiej Góry a także Tatry i Wielki Rozsutec.

Dziękując gospodarzom bacówki na Rycerzowej za wspaniałą zabawę oraz Urzędowi Miasta Pszczyna za dofinansowanie wyjazdu, Wichurzanie zapraszają na kolejną przygodę w Niedzielę Palmową, w Sudety na Śnieżnik.

Więcej na temat działalności klubu, oraz wspaniałe zdjęcia z wyjazdów na stronie WWW.wichura-pszczyna.pl.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader