22 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to okazja do podjęcia działań w celu poprawienia stanu środowiska. Polska bierze udział w tej ogólnoświatowej akcji. Jest ona dobrowolna , przez nikogo nie narzucana, apolityczna. Jednoczy cale społeczeństwo we wspólnym działaniu dla dobra naszego kraju. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych i zyskał aprobatę całego  świata. Obecnie obchodzony jest w 192 krajach.

W naszej szkole Święto Ziemi obchodziliśmy 24 kwietnia  2015r. Przyświecała nam myśl Jana Sztautyngera  -„ Wycięty las szumi już tylko w nas”. Był to turniej klas IV – VI. Składał się :

– z turnieju wiedzy przyrodniczo-matematycznej (drużyny  2 osobowe) – formuła 1 z 10

-i z konkursu  plastycznego – drużyny 3 osobowe tworzyły plakat na zadany temat: „Więcej lasów i zieleni niech nasz Świat się wreszcie zmieni”.

Wszyscy się świetnie bawili, a zwycięzcami zostali :

– I miejsce uczniowie klasy VB – Dawid Jarczok, Mateusz Szczepek, Paulina Ziebura, Daria Jacek, Natalia Kolarz

-II miejsce uczniowie klasy VA – Agata Czyżewska, Maria Baron, Hanna Maśka, Roksana Zoruk, Wiktoria Harazin.

III miejsce uczniowie klasy VIA – Marta Mulawa, Anna Pękała, Alina Rozmus, Katarzyna Krawieczek, Aneta Lasek.

Organizatorzy – Lucyna Jurczyga, Anna Kubica.

Zdjęcia w galerii.