22.05.2019 r. w środę odbyła się IX Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II do Rudy Śląskiej-Kochłowic pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi”.

W pielgrzymce brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i katechetkami naszej szkoły.

Na początku uczestnicy udali się do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, a następnie w uroczystej procesji przy dźwiękach orkiestry przeszli do Kościoła Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Wodarczyka.

W czasie Mszy Św. w ramach procesji z darami, uczniowie poszczególnych szkół składali przybory szkolne dla Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Reprezentanci naszej szkoły złożyli dary, które udało nam się zebrać w szkole-DZIĘKUJEMY za okazane serce dla dzieci z Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Po Eucharystii uczestnicy udali się na poczęstunek oraz bawili się przy dźwiękach muzyki- śpiewali karaoke i tańczyli zumbę.

Słuchali również anegdot i ciekawostek z życia naszego patrona. Atmosfera Rodziny Szkół im. Jana Pawła II była bardzo miła i przyjemna- żal było nam odjeżdżać.

Katechetki

Barbara Soloch-Kwaśny