Każdego roku w grudniu Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pszczynie przygotowują niecodzienny spektakl bożonarodzeniowy. Podobnie było i w tym roku. Dzięki ogromnemu wysiłkowi nauczycieli i uczniów powstała współczesna wersja jasełek.  Młodzież pod opieką pań: Aleksandry Smołki, Anny Flis, Martyny Szymury i Jadwigi Furczyk przygotowała wspaniały występ.

Premiera miała miejsce 18 grudnia, kiedy to szkołę odwiedzili rodzice. Ponad godzinny występ wszyscy oglądali z zapartym tchem. Perfekcyjna gra aktorska, wspaniałe kostiumy i  cudowna muzyka przyczyniły się do ogromnego sukcesu i pochwały widzów w postaci gromkich oklasków.