Sejm RP ustanowił rok 2019  Rokiem Powstań Śląskich, zaś Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego.

W naszej szkole szczególną wagę przywiązujemy do historii naszej Małej Ojczyzny- Śląska, dlatego po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie organizowanym przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach- „Klasówce powstańczej” Jest to cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. Tegoroczny temat główny to ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II i III Powstania  Śląskiego. 20 marca w 98. rocznicę plebiscytu na Górnym  Śląsku, którego niekorzystny dla Polski wynik był jedną z bezpośrednich przyczyn  wybuchu, w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku,  III Powstania Śląskiego,  uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami konkursu.

Po wyrównanej walce wyłoniliśmy szkolnego zwycięzcę, tym razem najlepiej napisała uczennica klasy VII a- Jagoda Sikorska.

Gratulujemy!