W dniach 13,14,15 III 2017r. odbyły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla naszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie.
Do szkoły przychodziliśmy na 9:45,mieliśmy 2 lekcje, jedliśmy obiad, a później wychodziliśmy z nauczycielami do Kościoła Św. Jadwigi Śląskiej.
Rekolekcje poprowadził Ojciec Euzebiusz-Franciszkanin,który przybył do nas z Chorzowa-Klimzowca i Ojciec Maksymilian z Katowic-Panewnik.
W czasie rekolekcji uczyliśmy się jak dojść do NIEBA. Każdy dzień był inny i odmienny w swoim charakterze.
W poniedziałek była nauka Ojca, który wybierał się z plecakiem w góry i budowaliśmy drabinę do NIEBA.
We wtorek była nauka i uczniowie prowadzili Drogę Krzyżową.
W środę była Msza św. ubogacona liturgią, którą przygotowały dzieci naszej szkoły.
Aby dostać się do NIEBA chcemy naśladować świętch i błogosławionych, przyjmować sakramenty święte, tworzyć wspólnotę i należyć do wspólnoty.
Rekolekcje to czas zmiany naszego życia na lepsze i zbliżanie się do Pana Boga.
Jesteśmy wdzięczni Ojcom Franciszkanom-Euzebiuszowi i Maksymilianowi za ciekawie przeprowadzone rekolekcje.
Ułożyliśmy piosenkę, która zaśpiewaliśmy w ostatnim dniu rekolekcji i słowami podziękowań okazaliśmy naszą wdzięczność.
Tekst naszej piosenki:
1.”Nasze rekolekcje dobrze zaczęły się; Ojciec Euzebisz przybył by poprowadzić je, dobrze mu to wyszło wyszliśmy mądrzejsi.
Ref:Najpierw lekcje, obiad, rekolekcje nauka śpiewania, a w domu rozważania.Ojciec Euzebiusz jest zadowolony, że w góry jeździ zwarty i gotowy.
2.Bardzo dziękujemy Ojcom Franciszkanom, że tu przyjechali i nas nauczali.
Ref:Najpierw lekcje, obiad, rekolekcje nauka śpiewania,a w domu rozważania.Ojciec Euzebiusz jest zadowolony, że mógł przyjechać zwarty i gotowy.”

Uczniowie wraz z Panią Katechetką Barbarą Soloch-Kwaśny.