W ubiegłym tygodniu, grupa 40 uczniów SP 3 wraz ze swoimi nauczycielami matematyki brała udział w warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Biesku Białej o intrygującej nazwie „ Neurobik – matematyczny fitness”.

galeria zdjęć- kliknij tutaj

Oto relacje z warsztatów niektórych uczestników ( pisownia oryginalna):

„Na matematycznym fitnessie było ciekawie. Nauczyłam  się liczyć na sorobanie, ale najbardziej podobało mi się rozwiązywanie zadań z zapałkami”

Ania

Na wczorajszym wyjeździe bardzo podobała mi się praca z sorobanem, sama chciałabym taki mieć.   Spodobało mi się również mnożenie na kreskach. Lecz nie spodobało mi się, że trwało to tak krótko  i z chęcią pojechałabym tam jeszcze raz”

Julia

„Najbardziej podobało mi się gdy zgadywaliśmy na telefonach różne zagadki. Zajęłyśmy z koleżanką, która ma na imię Zosia 3 miejsce, miałyśmy nazwę Mz. Podobało mi się także prace ze sorbanem. Było bardzo fajnie”

Magda

„Najbardziej przydatnym doświadczeniem, które robiliśmy na Matematycznym Fitnessie według mnie to praca z sorbanem. Dzięki niemu można szybko liczyć, dodawać i odejmować liczby. Jest to podręczne japońskie liczydło”

Tosia

„Było fajnie i ciekawie, ponieważ nauczyłam się nowych technik liczenia. Bardzo chętnie pojechałabym jeszcze raz

Ania

„Na Fitnessie Matematycznym nauczyłem się liczyć na sorbanie i mnożenia kreskowego. Chętnie pojechałbym jeszcze raz„

Mateusz

„Najbardziej spodobało mi się sorban. Podobało mi się na nim zaznaczanie liczb odejmowanie i dodawanie. Fajna było też gra na koniec”

Kasia

„Ten Fitness Matematyczny był bardzo fajny ponieważ nauczyłem się, że dużo ćwiczeń pomaga mózgowi. A najbardziej zaskoczyło mnie mnożenie kreskowe”

Mariusz

„W ośrodku WOM najbardziej mi się podobała nauka sorbana, granie w kahoota  i wszystko co rozwiązywaliśmy i szkoda że tak krótko tam byliśmy”

Kuba

„Bardzo spodobał mi się wczorajszy wyjazd, gdyż nauczyłam się wiele przydatnych rzeczy.

Czas, który tam spędziliśmy minął bardzo szybko. Mam nadzieję, że wkrótce będzie jeszcze jeden             wyjazd”

Zuzia

„Wczoraj będąc na Matematycznym Fitnessie w Bielsku wspaniale się bawiłam. Było bardzo ciekawie. Były różne zagadki i ćwiczenia na Sorbanie. Na tablicy multimedialnej były wyświetlane krzyżówki i zagadki. Moim zdaniem była bardzo miła atmosfera i można było się wiele nauczyć”

Emila