Logo SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU autorstwa Ewy Luranc i Klaudii Mikulec, uczennic klasy IIICg.

Nasze akcje:

PAMIĘTAMY O CHORYCH

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

WOŚP

GÓRA GROSZA

ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA HOSPICJUM

KWESTA DLA HOSPICJUM

ZNAKI NADZIEI

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT Z PRZYTULISKA PRZYSTAŃ OCALENIE

POMAGAMY POLSKIM DZIECIOM I POLAKOM NA KRESACH

Złoty Znak Nadziei 2023 dla naszej szkoły!

We wrześniu Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie podsumowało 4. edycję akcji Znaki Nadziei
i po raz pierwszy przyznało laureatom Złote, Srebrne i Brązowe tytuły Znaków Nadziei.
Miło nam przekazać, że nasza szkoła otrzymała Złoty Znak Nadziei 2023.

Akcja ma charakter edukacyjny i charytatywny. Każdy z uczestników co roku ma za zadanie posadzić na rabatach i skwerach żonkile – światowy symbol ruchu hospicyjnego.
Ponadto z katalogu aktywności proponowanych w regulaminie akcji uczestnik wybierał, w jaki sposób może przyłączyć się do budowania świadomości społecznej na temat potrzeby zapewnienia chorym i ich rodzinom opieki hospicyjnej.

Jednocześnie Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zainaugurowało 5. edycję akcji w której oczywiście bierzemy udział. Pierwszą aktywnością było posadzenia żonkili na rabacie przed szkołą.