Pod znakiem zabaw na śniegu w Beskidzie Żywieckim minęła Wichurzanom ostatnia sobota. Zjazdy na sankach, jabłuszkach i kurtkach, a także rzucanie śnieżkami i lepienie bałwana- tak wypełnił się czas na Krawcowym Wierchu młodych turystów.

Ostatnia odwilż spowodowała, że na szlakach pojawił się lód a śniegu było znacznie mniej niż przed tygodniem, ale to tylko kolejna ważna lekcja dla uczniów pszczyńskich szkół- jak wędrować zimą w warunkach trudnych. Odebrali również lekcje topografii, gdyż doskonała widoczność pozwoliła na wskazanie szczytów Beskidu Żywieckiego, Małej Fatry a także Beskidu Śląskiego i Tatr.

Polana pod Krawcowym Wierchem stanowiła doskonałe miejsce na zimowe szaleństwa. Pod okiem rodziców, opiekunów i starszych kolegów mogli oddać się zabawom na śniegu. Posiłek w ciepłej, przytulnej bacówce ogrzał młodych turystów, którzy po wspólnym zdjęciu przed schroniskiem wyruszyli żółtym szlakiem w kierunku Glinki.

Nauczyli się również rozróżniać świerk od sosny i jodły, a także potrafią rozpoznać ślady sarenek na śniegu. Ważną lekcję stanowiła również informacja na temat słupków granicznych, dzięki którym można rozpoznać przebieg granicy jak również kraje leżące po obu jej stronach.

Kolejny wyjazd zaliczany do bardzo udanych. W myśl zasady: „Dzieci są albo czyste albo szczęśliwe”- Wichurzanie po raz kolejny wrócili do domów szczęśliwi!:)

Zapraszamy na Walentynki z Wichurą- 14 lutego wyjazd rodzinny- krótki spacer na Grabową a później na kulig saniami z końmi w Dolinie Białej Wisełki i ognisko z pieczeniem kiełbasy w góralskiej kolibieJ Wyjazd dofinansowany z Urzędu Miasta Pszczyna!

Więcej informacji na temat działalności klubu: WWW.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader