13 czerwca uczniowie klasy II d oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez  Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu .

Ze względu na deszczową pogodę zajęcia terenowe zostały zamienione na stacjonarne .   Uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawostkami nt. lasu, m.in. jak długo żyją drzewa, ile waży hektar lasu, ile ziaren jest w kilogramie nasion, jak wygląda lesistość Polski na przełomie wieków, a także poznali warstwową budowę lasu wraz z omówieniem głównych gatunków drzew i krzewów występujących w poszczególnych warstwach. Następnie uczniowie poznali mieszkańców okolicznych lasów dzięki odtworzeniu filmików pochodzących z ukrytych w lesie fotopułapek. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem „podglądali”  zachowanie wilka, lisa, rysia, sarny, jeleni, dzikich świń , a nawet niedźwiedzia. W drugiej części zajęć  uczniowie pracowali w grupach . Nabywali umiejętności rozpoznawania roślin przy użyciu klucza do oznaczania organizmów.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Dzikiemu za gościnność oraz ciekawą lekcje przyrody.

Uczniowie klasy IId wraz z opiekunami

Marią Kubicą i Aleksandrą Tomaszewską