W piątek 25 maja  2018 odbył się II Powiatowy konkurs wiedzy turystycznej „Nasze Beskidy”. Wichurzanie reprezentowali klub w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, oddziały gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestnicy musieli się wykazać ogromem wiedzy z Beskidu śląskiego, Żywieckiego i Małego a w szczególności kształtowaniem się granic na tych terenach po pierwszej wojnie światowej. Tematyka związana była oczywiście z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Druga część konkursu dotyczyła zasad udzielania pierwszej pomocy w górach. Bardzo trudne zagadnienia pozwoliły na dodatkową naukędzieci i młodzieży w tym zakresie.  Konkurs przygotowany został na bardzo wysokim poziomie.

Wyniki:

Szkoły podstawowe: