W środę 5 października br. uczniowie klasy 4 b oraz klas piątych, korzystając z pięknej pogody, wyruszyli na szlak turystyczny wiodący z Przełęczy Przegibek na Magurkę Wilkowicką. Wyjazd, organizowany we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2022.

W drodze na szczyt uczniowie zachwycali się jesiennym krajobrazem gór oraz pogłębiali swoją wiedzę na temat parków krajobrazowych i sposobu gospodarowania na tym terenie. Na Magurce czekał na wszystkich zasłużony odpoczynek połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz liczne gry edukacyjne.

Schodząc ze szczytu uczestnicy wycieczki zaopatrzeni w worki i rękawice oczyścili szlak turystyczny ze śmieci, które często ukryte były pod warstwą jesiennych liści. Radość na twarzach uczniów oraz słoneczna pogoda dopełniły miłą atmosferę. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

Galeria zdjęć