Mimo pandemii udało się zorganizować, zgodnie z wieloletnią tradycją, imprezę, którą nazwaliśmy Dniem Regionu.

Celem tego dnia jest kształtowanie tożsamości młodego człowieka związanego ze swoją ziemią i kulturą, świadomego swych obowiązków wobec „Małej Ojczyzny”. Prologiem do tegorocznego święta był szkolny konkurs historyczno-literacki w 100-lecie III powstania śląskiego – „Trzecie powstanie śląskie okiem nastolatka”.

W czwartek 17 czerwca młodzież wszystkich klas naszej szkoły musiała się zmierzyć z zadaniami z historii i współczesności Ziemi Pszczyńskiej. W zaklejonych kopertach były ukryte stare fotografie różnych miejsc na terenie miasta i parku, do których trzeba było dotrzeć. Nie wszystkie kamienice udało się bezbłędnie wskazać, a budynek dawnej synagogi okazał się prawdziwym wyzwaniem. Później, najczęściej już w cieniu parkowych drzew, rozwiązywano krzyżówki, tłumaczono teksty wymagające znajomości języka angielskiego, niemieckiego i gwary- przy tym zadaniu nieodzowne były „telefony do babci”, bo znajomość gwary wśród dzieci i młodzieży jest coraz słabsza. Na koniec wypełniano test dotyczący najciekawszych wydarzeń historycznych na Ziemi Pszczyńskiej. Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie klasowych „księżnych Daisy” przy ławeczce prawdziwej księżnej. Tutaj czas mieli fotoreporterzy, bo dziewczyny prezentowały się okazale. Pogoda dopisała, humory również, więc kolejny Już Dzień Regionu udał się znakomicie.

Galeria zdjęć