Tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego już po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej nr 3 we wtorek 18 czerwca br. młodzież oraz nauczyciele pszczyńskich szkół spotkała się na słynnej uroczystości zwanej BASZTARY.


Jednakże nie byłoby właśnie tej uroczystości bez głównego inicjatora- bez Pana Krzysztofa Rozmusa, nauczyciela pełnego pasji, pomysłowości- człowieka, dla którego nie było rzeczy niemożliwych.

Wspierał młodych ludzi słowem i czynem -zawsze można było na niego liczyć. Choć nie ma go już wśród nas, to wspomnienia o nim zostaną na zawsze.

Niewątpliwie z tego miejsca wyłania się jeszcze jedna osoba-Pani Joanna Rozmus-Cader, dla której kontynuacja dzieła męża Krzysztofa była  ważna i istotna, albowiem z pewnością tego by sobie on życzył.
Ten rok był wyjątkowy, albowiem skończył dwudziestoletni czas gimnazjów. Po raz ostatni wręczono statuetki wybitnym absolwentom ,, wygaszanych” gimnazjów, a w związku z reformą edukacji zapoczątkowaną w 2017 roku, po raz pierwszy nagrodzono wspaniałym absolwentom szkół podstawowych.


Basztary to nagrody dla uczniów oraz nauczycieli z Pszczyny.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Pierwszy Zastępca Burmistrza Panią Barbara Sopot-Zembok i Dyrektora Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Pan Sławomir Kowalski wręczyli nagrody oraz statuetki.

W tym roku po raz dziesiąty Nauczycielem Roku 2019 została pani Aleksandra Spiączka, natomiast Super Basztar 2019 odebrała Pani Joanna Cader – Rozmus; pedagog, miłośniczka wypraw górskich,  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana Pawła II w Pszczynie.         

Basztar 2019 dla Ucznia roku otrzymał Dawid Jarczok z klasy IIID, którego także nagrodzono za tytuł laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z Fizyki oraz Chemii; również utytułowano Doriana Pisteloka w dziedzinie historii i Dawida Szromka w dziedzinie chemii.

Statuetkę Absolwenta Roku za najwyższe osiągnięcia: Maja Przybylska oraz Zuzanna Tucka (szkoła podstawowa), a z oddziałów gimnazjalnych: Maria Baron, Agata Czyżewska, Daria Król, Lidia Kudła, Karolina Paliczka.

Po części oficjalnej wystąpiła absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 3, Patrycja Kubacka.

Czerwcowy, słoneczny wtorek pełen emocji, refleksji uzmysłowił obecnym koniec kolejnego roku szkolnego i jednocześnie początek upragnionych wakacji.

Galeria zdjęć