15 maja uczniowie klas drugich odwiedzili centrum nauki, kultury i zabawy „Bajka Pana Kleksa”  w Katowicach.
Zadaniem uczniów było  odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Profesora Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem, musieli odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek.
W trakcie zwiedzania dzieci m.in. leczyły chore sprzęty, uczestniczyły w kleksografii, uczyły się wiązania prostych węzłów, odkrywały ukryte w szufladach sekrety Pana Kleksa, bawiły się w różnych tematycznych salach zabaw, brały udział w warsztatach naukowych (robiły różnego rodzaju eksperymenty). Uczniowie obejrzeli również „Podwodny Świat Królowej Aby” – interaktywną wystawę edukacyjną, poświęconą ekologii i ochronie środowiska. Wykonali ważne zadanie – pomogli Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w naszej szkolnej galerii.

Galeria zdjęć