W dniu 11.10 br. uczniowie klasy V b udali się na wycieczkę krajoznawczo- turystyczną, której motywem przewodnim była beskidzka Trójwieś i jej tajemnice. Swoją wizytę w górach rozpoczęliśmy od warsztatów klagania mleka, czyli wyrobu bundzu z wykorzystaniem tradycyjnych drewnianych naczyń pasterskich. Rozmawialiśmy także o owcach i kulturze pasterskiej
w Karpatach.

Następnie udaliśmy się na Ochodzitą, aby poprawić swoją kondycję oraz na Trójstyk, gdzie mogliśmy podziwiać miejsce, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Słowacji oraz Czech. Tam też, w blaskach pięknej jesiennej pogody, każdy mógł spożytkować swoją energię na placu zabaw. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Chaty Kawuloka, gdzie dowiedzieliśmy się,
jak wyglądał góralski dom oraz wysłuchaliśmy unikatowych, pasterskich melodii.

Wycieczka była nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale także doskonałą okazją do budowania przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. W wyśmienitych nastrojach udaliśmy się do swoich domów.