W ramach szkolnej akcji profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 9 listopada do naszej szkoły zawitali długo oczekiwani przez dzieci goście – asp. Wojciech Janosz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz pies policyjny, maskotka „Sznupek”.

Nasi goście spotkali się z dziećmi z klas młodszych. Uczniom zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedzieli się też jak ważne jest noszenie odblasków bądź elementów odzieży czyniących nas widocznymi dla kierowców. Jednym
z poruszanych tematów było zachowanie się dzieci w stosunku do obcych. Pan policjant mówił również o zachowaniu w szkole, kradzieżach i odpowiedzialności za swoje czyny. Dzieci miały dużo pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

W nagrodę za grzeczne zachowanie podczas prelekcji i aktywność, dzieci mogły sobie zrobić ze „Sznupkiem” pamiątkowe zdjęcia i „przybić piątkę”.

Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć