W poniedziałek 27 września do naszej szkoły zawitali długo oczekiwani przez dzieci goście – sierż. sztabowy Wojciech Janosz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz maskotka Sznupek.

Spotkanie z klasami pierwszymi rozpoczęło się o godzinie 8:10. Następnie pojawiły się klasy drugie, a trzecia lekcja została poświęcona klasom 3a i 3b.

Uczniom zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedzieli się oni też jak ważne jest noszenie odblasków bądź elementów odzieży czyniących nas widocznymi dla kierowców. Jednym z najważniejszych poruszonych tematów były uprowadzenia dzieci i to, jak należy się zachowywać przy próbie porwania bądź spotkaniu z nieznajomym. W końcowej części spotkania dzieci miały okazję również zobaczyć i poznać szczegóły dotyczące wyposażenia policjanta, takich jak np. pałka czy gaz pieprzowy.

W nagrodę za grzeczne zachowanie podczas prelekcji i aktywność dzieci mogły sobie zrobić ze Sznupkiem pamiątkowe zdjęcia. Dla wielu najmłodszych atrakcją były również późniejsze oględziny radiowozu.

Galeria zdjęć