29 października 2021 gościliśmy w naszej szkole panią Maartje van Griensven – nauczycielkę języka francuskiego w holenderskiej szkole Jacob-Roelandslyceum w Boxtel.

Uczniowie ósmych i siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 3 biorą udział w projekcie „Le français sans frontières” („Francuski bez granic”) realizowanym z uczniami z Boxtel polegającym na wymianie listów w języku francuskim.

Pani Maartje van Griensven przeprowadziła warsztaty językowe z uczniami, na których mieli oni okazję wykazać się znajomością języka francuskiego.

Były to pierwsze zajęcia w ramach projektu – uczniowie przedstawili się i zadali wiele pytań naszemu gościowi.

Siódmoklasiści wręczyli pięknie napisane listy do ich nowych przyjaciół z Holandii, a ósmoklasiści otrzymali listy od uczniów szkoły w Boxtel, z którymi korespondują już od ubiegłego roku.

Czekamy na kolejną wizytę pani Maartje van Griensven.