Zimowa aura z dn.12.12.2022 r. nie przeszkodziła uczniom klasy czwartej „a” oraz szóstej „b” uczestniczyć w wyjeździe do stolicy Górnego Śląska – do Katowic.

Pierwszy przystanek to osiedle Nikiszowiec z niezwykle urokliwymi blokami mieszkalnymi i lokalami usługowymi z czerwonej cegły. Dzień wcześniej barwne kramy gościły na słynnym jarmarku świątecznym; poczuliśmy smak tradycji, smak świąt.

Kolejny przystanek – Filharmonia Śląska w celu uczestniczenia w „Koncercie przedświątecznym” w ramach projektu edukacyjnego Młoda Filharmonia. Dla większości było to pierwsze spotkanie z filharmonią, która serdecznie przywitała dzieci  w swoich progach.
Z pewnością muzyka ukształtowała oraz uszlachetniła wrażliwość młodego odbiorcy, odkrywając tajniki dźwięków w ogromnej Sali Koncertowej. Wspaniała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wprowadziła nas w pogodny nastrój. Wrażenia niezapomniane …

Wykonawcy: Jarosław Wolanin – dyrygent, Regina Gowarzewska – prowadzenie, Chór Filharmonii Śląskiej.

W programie były kolędy świata i muzyka z bajek.

Galeria zdjęć