Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programu: Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA).

To projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

W ramach projektu w szkole podejmowane są działania edukacyjne: stacjonarnie i on-line.

W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.

Uczniowie oglądają prezentacje, biorą udział w e-lekcjach, wypełniają karty pracy i rozwiązują test, co pozwala im otrzymać certyfikat.

Z dziecięcych prac plastycznych powstała wystawa, którą można podziwiać w holu szkoły.