Dlaczego biologia nas wciąż fascynuje?

Na to pytanie oraz na inne zagadnienia dotyczące wszechstronnej nauki biologii starano się odpowiedzieć tym, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe mające swoją siedzibę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.
Wśród zainteresowanych nie zabrakło młodzieży naszej szkoły.
To właśnie dnia 25.09.2018 r. uczniowie klasy IIID oraz IIIC udali się na „Spotkanie z Nauką”, by wyjaśnić i odkryć nieznane pojęcia.
Jednym z najciekawszych tematów był wykład pod tytułem „Rój pszczół’. To doświadczenie dało możliwość spotkania się z tymi niezwykłymi owadami mającymi w sobie wiele niezgłębionych  tajemnic.

Również zajęcia pod tytułem „Serce na dłoni” pozwoliły młodym odkryć kolejną, niezwykłą tajemnicę funkcjonowania mechanizmu ludzkiego ciała.

Dodatkowym doświadczeniem dla młodzieży było zdejmowanie odcisków palców z różnych przedmiotów, jak również pobieranie odcisków linii papilarnych z palców dłoni niektórych uczniów.
Poznawali najnowsze techniki i procedury badawcze genetyki i biotechnologii wspierające wysiłki współczesnych Sherlocków Holmesów. Z pewnością doznali namiastkę tego, z czym na co dzień mają do czynienia osoby pracujące w wydziale kryminalistyki.

Niewątpliwie świat biologii wciąż zaskakuje …

Galeria zdjęć