WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM

18 maja 2016 r. uczniowie klasy IV gościli, w ramach projektu Erasmus +,  w gospodarstwie rolnym P. Katarzyny i Łukasza Kaszów. Jest to jedno z większych gospodarstw rolnych w gminie Pszczyna.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z  ciężką pracę rolników. Pan Łukasz wyprowadził swoje maszyny rolnicze, z czego najbardziej zadowoleni byli chłopcy i wykonał kilka przejażdżek traktorem. Natomiast Pani Kasia zaprowadziła uczniów do pomieszczenia, w którym hodowana jest trzoda chlewna. Niektóre dzieci po raz pierwszy mogły zobaczyć prosiaka z bliska, a nawet dotknąć go.

Było to na pewno bardzo pouczające spotkanie. Uczniowie poznali ciężką pracę rolnika.

FRYZJER

Dwa dni później, 20 maja odwiedziła nas pani Katarzyna Kałamała, mama Sergiusza i Fabiana z IIb. W myśl zasady ‘lepiej robić niż mówić’ pani Kasia przedstawiła swój zawód bardzo praktycznie i ku uciesze dzieci pozwoliła im na puszczenie wodzy fantazji. Przez dwie godziny lekcyjne, klasa IIa, a następnie IIb mogła do woli strzyc, golić, farbować oraz upinać włosy specjalnie przygotowanym do tego manekinom. W międzyczasie, nasz gość wykonał wszystkim dziewczynkom fantazyjne fryzury, a chłopcy wrócili do domu z kolorowymi tatuażami na włosach. Na szczęście były one całkowicie zmywalneJ. Obserwując zaangażowanie dzieci podczas zajęć, można śmiało stwierdzić, iż na pewno nie jedna dziewczynka pójdzie w ślady pani Kasi, a i wśród chłopców można by wyłonić talent przyszłego stylisty J.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a rodzicom jeszcze raz bardzo dziękujemy za to, że poświęcili nam swój czas. JJ