Z cyklu ‘DNI KARIERY’  czyli rodzice opowiadają o swoim zawodzie

 

Dnia 11 marca gościł w naszej szkole p. Łukasz Janecki, tata Arka z klasy I b i Martynki z III b. Prezentował uczniom swój zawód, zawód ważny, szanowany, niebezpieczny. P. Łukasz jest górnikiem, pracuje w KWK Krupiński w Suszcu.  W bardzo ciekawy sposób opowiadał o codziennej, ciężkiej pracy górników przy wydobywaniu węgla, zaprezentował górniczy strój galowy i roboczy, czako-górniczą czapkę oraz przedstawił sprzęt noszony przez każdego górnika służący w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci bardzo zaciekawiła opowieść i Skarbniku. Duże zainteresowanie wśród dzieci, wzbudziło opowiadanie naszego gościa na temat chwil najtrudniejszych w tym zawodzie, czyli katastrof górniczych. Trzeba wspomnieć o ogromnym bohaterstwie p. Janeckiego, jakim wykazał się ratując życie swoim kolegom podczas takiej właśnie katastrofy. Martynka i Arek mogą być dumni ze swojego taty! Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz wręczyli naszemu gościowi pamiątkowe podziękowania. I. Szymczak

8 kwietnia z kolei przybyła do nas pani Joanna Przygrodzka, mama Patrycji z IIa i  Kamila z I a. Pani Asia z zawodu technik dentystyczny, z zamiłowania wykonuje pracę cukiernika . Na spotkaniu, wszyscy mieli okazję posłuchać o tajnikach przygotowań małych smakołyków ale też wyszukanych tortów weselnych i okolicznościowych, o tym z jakich składników się je przyrządza i jak mogą wyglądać. Dowiedzieliśmy się jak bardzo istotne są w tym zawodzie umiejętności manualne, precyzja, wyobraźnia i pomysłowość, a efekt końcowy to często wynik długich godzin przygotowań. Największą radość dostarczyła dzieciom oczywiście część praktyczna – własnoręczne dekorowanie tortu, a następnie degustacjaJ. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Swoje autorskie pomysły pani Asia realizuje w Piekarni-Ciastkarni Kondzielnik w Jankowicach. Zapraszamy serdecznie!:)

Obojgu rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i dostarczenie niezapomnianych wrażeń.