Przepiękna pogoda towarzyszyła 35 uczniom klas piątych w czasie dwudniowej wycieczki w Sudety. Pierwszego dnia zwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie każdy mógł spróbować wypłukać złoto i diamenty a także poznać pracę górników wydobywających te cenne kruszce. Duże wrażenie zrobił na uczniach Średniowieczny Park Techniki, w którym można było zrozumieć zasady pracy najprostszych maszyn i urządzeń umożliwiających pracę w kopalni w dawnych czasach. Późnym popołudniem uczniowie zwiedzili labirynty i zabudowania Twierdzy Kłodzkiej. Wspaniała żywa lekcja historii i zasad budowli tego typu budynków oraz niezwykłe przygody podczas spacerów labiryntem to dla uczniów niezapomniane wrażenia.
Następnego dnia całej grupie udało się zdobyć Szczeliniec- najwyższy szczyt Gór Stołowych należący do Korony Gór Polski. Jednak jak mawiają nie cel jest ważny a droga- ta wiodącą przez piekło czyściec i niebo stanowiła swego rodzaju tor przeszkód, który był wspaniałą przygodą dla wszystkich.
Na koniec modlitwa w przepieknej bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach i powrot do Pszczyny.
Na następną wycieczkę zapraszamy już za rok🙂