Babcie i Dziadkowie są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci.

Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc. Przywołujemy smak i zapach dobiegający z kuchni: naleśniki, kompoty, ciasta, zupy.. Któż z nas ich nie pamięta?

W pamięci dzieci zapisują się niezwykłe opowieści dziadka, schowane w tajemnicy cukierki dla wnuków oraz dłonie gotowe na naprawę zabawek i rowerów.

Jako dzieci w różnych sytuacjach zwracamy się o pomoc właśnie do nich. Często chronimy się pod opiekuńcze skrzydła dziadków. Kto lepiej wytłumaczy psoty dzieci niż kochani dziadkowie?!

Trudno wyobrazić sobie nasze dzieciństwo i późniejsze lata życia bez obecności dziadków. Pamiętamy o nich wszystkich i dziękujemy im za to, że zawsze mają dla nas uśmiech i są skłonni do pomocy.

Zapraszamy do wysłuchania życzeń przekazanych przez Panią Dyrektor Joannę Rozmus – Cader oraz na moc serdecznych życzeń dzieci z klas drugich.

Wierszyki
Piosenka