11 stycznia 2017 r. to kolejny Dzień Matematyki w naszej szkole ! Już na drugiej lekcji odbył się test, na podstawie którego wyłonimy po raz kolejny Eksperta Tabliczki Mnożenia                       (ogłoszenie wyników po feriach J), ale prawdziwe szaleństwo zaczęło się potem! Na trzech stanowiskach ( dla każdej klasy osobne) przygotowano rebusy, które należało rozwiązać. No   i zaczęło się! Uczniowie rozwiązywali rebusy wszędzie, na ławkach, podłodze, a nawet            w toalecie! Emocje były ogromne, bo liczył się czas.

Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie:

Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie:

 

 

Na pierwszych dziesięciu  z każdej klasy czekały przepyszne babeczki upieczone przez  klasę IV a. Większość uczniów rozwiązała rebusy prawidłowo ( gratulujemy J). Dla pozostałych uczestników konkursu którzy nie znaleźli się  „na podium” przygotowano nagrodę pocieszenia.

A oto zwycięzcy w konkursie „Rozwiąż Rebus”

Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie: Zdjęcie:

 

 

Za 2 mięsiące kolejny Dzień Matematyki i kolejne atrakcje ! Zapraszamy do udziału!