W dniach 6 i 7 marca dla dzieci przebywających w świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w  ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy (EDL). Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca logopedy, w jaki sposób prowadzona jest terapia logopedyczna oraz na co należy zwrócić uwagę, aby poprawnie mówić. Dzieci chętnie wykonywały proponowane ćwiczenia. Z zaangażowaniem usprawniały motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego. Samodzielnie wykonywały pomoce logopedyczne („dmuchajki, „gwizdki logopedyczne”, „instrumenty muzyczne”), malowały farbami dmuchając przez słomkę. Przez cały tydzień starsi uczniowie mogli odwiedzić gabinet logopedyczny, zagrać w planszowe gry logopedyczne, sprawdzić dykcję i swoją wymowę w „Łamańcach językowych”.