GALERIA ZDJĘĆ:)

Pierwsze wrażenia z letnich półkolonii 2021

Końcem czerwca 2021r. nareszcie rozpoczął się upragniony wypoczynek.
Tradycyjnie w naszej szkole, jak co roku, są organizowane letnie półkolonie, które nieco w innej oprawie ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID 19.
Gmina Pszczyna przy współpracy Burmistrza Dariusza Skrobola zaangażowała instytucje kulturalne: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Skansen – Zagrody Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej oraz instytucję sportową –  Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.
Nie zabrakło również inicjatywy Dyrekcji szkoły, organizatorów – wychowawców półkolonii, jak również wolontariuszki Mai Przybylskiej, aby uczniowie mogli odpocząć, ciesząc się wypoczynkiem wśród rówieśników.
Zostały uruchomione różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, aby miło spędzić te wakacje bezpiecznie w Pszczynie.
 Na dzieci czekały warsztaty plastyczne, taneczne, sportowe, dodatkowo spotkania w muzeach, wizyty u żubrów. Oferta była na tyle szeroka i zróżnicowana, iż każdy znalazł coś dla siebie.
Poza tym ogromną atrakcją był wyjazd do Ochab do Dream Park, do miejsca na wspólną zabawę z wieloma niezapomnianymi przyjemnościami.
Po wielomiesięcznej przerwie związaną z pandemią skorzystaliśmy także z możliwości wyjazdu do Multikina w Czechowicach – Dziedzicach.
Pierwszy turnus minął w słonecznej, czasami w pochmurnej aurze, jednakże
w  radosnej atmosferze.
W szkole po każdym dniu pełnym wrażeń czekał pyszny, domowy obiad przygotowany przez wspaniałe panie kucharki.
W tych dniach dzieci były bardzo grzeczne, zdyscyplinowane, punktualne,  uśmiechnięte, życzliwe oraz serdeczne.
Do zobaczenia w drugim turnusie.