Czas Świąt Bożego Narodzenia niech trwa jak najdłużej w nas i w naszych sercach…

Budujemy stajenkę.
Ściany, dach, żłób, siano, zwierzęta i … gwiazda betlejemska.

Od początku listopada w godzinach popołudniowych społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowywała się do wystawienia przedstawienia Bożonarodzeniowego.
Jasełka wymagały ogromnego zaangażowania uczniów, nauczycieli  ze względu na rozbudowany scenariusz.
Dodatkowe spotkania miały na celu przygotować występujących pod względem opanowania właściwej dykcji, gestykulacji oraz odkrywania własnych możliwości i  umiejętności aktorskich, wokalnych, jak również tanecznych.

Miła atmosfera, życzliwość, dobry humor  to wszystko wpłynęło
na niepowtarzalność spektaklu, jakże barwnego, pełnego ekspresji.

Tym razem jasełka przeniosły widza w świat współczesnych.
Tydzień pięknych wrażeń estetycznych.

A już z dniem 16.12.2019 r. rozpoczęliśmy świętowanie, goszcząc podopiecznych Ośrodka Matki Bożej Różańcowej, a w godzinach popołudniowych rodziców, którzy gromkimi brawami uhonorowali pracę występujących.

Następnego dnia zaprosiliśmy na spotkanie opłatkowe seniorów, przedstawicieli Rady Osiedla Pszczyna Stara Wieś.
Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, uczniów zorganizowano kiermasz świąteczny. Nie zabrakło ozdób choinkowych, stroików oraz przepysznych wyrobów cukierniczych.

W piątkowy, grudniowy czas 20.12.2019 r. wspólne wigilie klasowe, radość
z nadchodzących świąt i jasełka.

Uśmiechy na twarzach uczniów, nauczycieli, pochwały to wystarczające podziękowanie za włożony trud w przygotowanie spektaklu.