1 września został oddany do użytku Kącik Relaksacyjny, który powstał dzięki udziale w kampanii Szkolny Budżet Uczniowski. Celem kampanii był rozwój aktywności oraz wzrost kompetencji wśród uczniów i młodzieży w zakresie działań społecznych.

Naszym priorytetem było stworzenie przestrzeni, gdzie przede wszystkim będzie można usiąść
i odstresować się w przerwie lub okienku. Siedząc na jednej z wygodnych puf będzie można odrobić lekcje, zjeść śniadanie czy porozmawiać z kolegą.

Idealnym miejscem okazała się część korytarza (wnęka) obok świetlicy.

Kącik relaksacyjny będzie służyć całej społeczności uczniowskiej, niezależnie od wieku.

Wyznaczone do tego miejsce zostało odświeżone – odmalowane. Na dwie ściany została położona fototapeta imitująca las. Dodatkowo ściana filaru została pomalowana farbą kredową, na której dzieci będą mogły tworzyć piękne ilustracje. Zostały zakupione puzzle piankowe oraz siedziska, które zostały położone na podłodze. Dodatkowo przestrzeń kącika wypełniają pufy i fotele.
Na stoliku została położona naklejka dekoracyjna – gra planszowa (chińczyk) oraz została zawieszona półeczka, która będzie służyć jako biblioteczka. Aby nadać tej części szkoły bardziej domowy charakter, w oknie powieszono firankę.

Galeria zdjęć