Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami konkursu organizowanego przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Jest to  przedsięwzięcie wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich oraz upowszechnienie wiedzy o Powstaniach Śląskich i plebiscycie.

W tym roku uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi dokładnie w rocznicę plebiscytu , który miał miejsce 20 marca 1921 roku. Warto pamiętać, że pszczyniacy od razu opowiedzieli się za Polską.

Nasza szkoła, podobnie jak inne placówki, ma bogaty program obchodów stulecia powstań- od udziału w „Klasówce powstańczej” przez konkursy historyczno-literackie, śpiewacze, wizyty w Muzeum Powstań Śląskich połączone z warsztatami, w Muzeum Prasy Śląskiej, konkursy plastyczne po podchody „ O perłę Daisy”,w  których również wykorzystujemy wiedzę o powstaniach. Cały czas rodzą się nowe pomysły, dzięki którym mamy nadzieję godnie uczcić nasze wielkie historyczne rocznice.