Finał klasówki powstańczej odbył się 26 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Możemy się pochwalić, że do grona finalistów dostał się nasz uczeń- Patryk Ryś.

Patryk, w ramach nagrody, pojedzie na dwudniową wycieczkę do Poznania- gratulujemy!

„Klasówka powstańcza” to konkurs wiedzy historycznej, stanowiący cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiadała swój wiodący motyw. Tegoroczna „klasówka” uwzględniała w swojej treści także najistotniejsze aspekty pierwszego zwycięskiego powstania Polaków – Powstania Wielkopolskiego, którego 100. rocznicę obchodzimy w 2018 roku.

Uczniowie z prawie 200 szkół woj. dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego wzięli udział w klasówce powstańczej dedykowanej 97. rocznicy  III Powstania Śląskiego oraz 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach; Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.