Galeria zdjęć:)

Konkurs DOBREGO ZACHOWANIA

pod hasłem

 „ Dobre maniery kluczem do  wielkiej kariery”

rozstrzygnięty!

Przez ostatni miesiąc, uczniowie klas IV – VII brali udział w konkursie DOBREGO ZACHOWANIA. Jury konkursu oceniało, dobre maniery uczniów, zachowanie na lekcjach i przerwach, oraz strój noszony stosownie do okazji. Ponadto każda klasa miała za zadanie nakręcić scenkę na temat dobrego zachowania.

Oto wyniki konkursu :

I miejsce   i wyjście do eleganckiej restauracji na obiad z deserem

otrzymała klasa Va

 

II miejsce zajęła klasa IV b

  Zaś  miejsce III ex aequo – klasy IV a i IV c  

Zwycięskie klasy otrzymały bony na lody w lodziarni

Ponadto nagrody za  film otrzymały klasy: VI a i VI b w postaci pysznych owocowych smoothie.

 

Klasa Va „odebrała” już swoją nagrodę . W środę 07 czerwca  cała klasa  elegancko ubrana gościła w Restauracji Kameralnej w Pszczynie. Wizytę w restauracji poprzedził cykl lekcji wychowawczych na temat zachowania przy stole i dobrych manier. Nauki nie poszły w las, bo cała klasa zdała egzamin z zasad savoir vivre wyśmienicie. 😊

Poniżej zamieszczamy kilka relacji uczniów z wizyty w restauracji:

 „Moje wrażenia z Restauracji Kameralnej w Pszczynie są SUPEROWE. Jedzenie było dobre (ale szparagi mi nie podeszły), a najlepsze były lody i sok. Podobał mi się również wystrój restauracji oraz mili pracownicy, Można było pogadać sobie z kolegami oraz koleżankami, oraz miło spędzić czas. Po prostu było wyśmienicie.”    

                                                                                                            Nikodem Srogoń , Va

„ Na początku kucharz i kelnerzy pięknie nas przywitali i opowiedzieli o daniach. Następnie przyniesiono nam tartę z boczkiem i cebulą . Do tego listki młodego szpinaku i plaster gęsi. Później podano nam krem z pomidorów ze słonecznikiem. Na drugie danie podano kurczaka kukurydzianego,  kaszę kus kus i szparagi. Na końcu dostaliśmy lody waniliowe i pistacjowe. Dania były bardzo smaczne.”                                                                                                                   Nikola Szpek, V a

 „ W restauracji było naprawdę wspaniale. Nakrycie stołu i dekoracji bardzo mi się podobały. Dania były przepyszne i dodatkowo pięknie wyglądały. Napoje tak super wyglądały, że aż każdy wziął dolewkę. Najbardziej smakował mi kurczak z kaszą i szparagami. Na pewno wybiorę się tam ponownie”.                                                                                                                    Anna Jureczko, Va

„Moim zdaniem przystawka była najlepsza. Ten szpinak świetnie komponował się z tartą. Krem z pomidorów był perfekcyjnie zrobiony. Kurczak kukurydziany smakował jakby z grilla. Deser mi nie za bardzo smakował, dostałem lody, a wolałbym sernik. Naprawdę warto tam pojechać.”

                                                                                                                              Kacper Kaszok, Va

„ Restauracja miała śliczny wystrój. Z wszystkich dań najbardziej smakowała mi tarta, a najmnej lody pistacjowe. Kelnerzy byli ładnie ubrani oraz świetnie podali danie do stołu”

                                                                                                                                   Julka Gacek, Va

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii 😊