W kwietniu 2015r. pan dyrektor złożył wniosek o przystąpienie naszej szkoły do programu rządowego: ,,Ksiązki Naszych Marzeń,,.  Jego głównym celem jest doposażenie bibliotek szkolnych w książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami uczniów, poprzez przekazanie środków na ich zakup. W efekcie pozytywnego rozpatrzenia wniosku, w listopadzie biblioteka  szkoły podstawowej otrzymała środki na dokonanie zakupu beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej,  tym samym mając możliwość urozmaicenia i ,,odświeżenia,, tego działu.

Od października trwał ranking na najpoczytniejsze książki – uczniowie odwiedzający bibliotekę szkolną typowali książki, do których chcieli by mieć dostęp. Stało się to podstawą do dokonania zakupu. W doborze tytułów pomocna była również orientacja w ofertach wydawniczych, przegląd recenzji oraz tytułów polecanych przez Fundację ,,ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom,,.

Podsumowując: biblioteka szkoły podstawowej wzbogaciła ofertę dla dzieci i młodzieży o 148 tytułów. Nowe książki cieszą się ogromnym powodzeniem!

 ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!