Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie.

W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Osoby z autyzmem i ich najbliżsi na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. Dlatego tak ważne jest pokazanie otwartości na nich poprzez udział w akcjach i wydarzeniach na rzecz tej grupy osób. Fundacja SYNAPSIS co roku podejmuje aktywne działania zmieniając świat dla osób z autyzmem.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą grafiką, która przedstawia najważniejsze niepokojące objawy w rozwoju dziecka, które mogą wskazywać na zaburzenia ze spektrum autyzmu.