Grudzień 2022

Zestaw mikrofonów dynamicznych i mikroportów zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości został wykorzystany również podczas kilku przedstawień Jasełkowych. Dzięki lekkim, przenośnym mikrofonom uczniowie/aktorzy mogli swobodnie poruszać się po scenie, śpiewać i wykonywać wiele czynności związanych z przedstawieniem bez konieczności podawania sobie mikrofonów tradycyjnych. Brak kabli w mikroportach ułatwiał aktorom poruszanie się po scenie oraz zapewnił większe bezpieczeństwo podczas występów (kable nie plątały się pod nogami aktorów). Konstrukcja mikroportów pozwoliła na łatwe i niewidoczne przymocowanie mikrofonów do ubrań. Szybkie ładowanie mikroportów sprawdziło się podczas kilku występów następujących po sobie w odstępach kilku godzin. Mikrofon kierunkowy sprawdził się podczas występów chóru, dzięki nim uczniowie nie musieli trzymać mikrofonów w rękach. Był ustawiony w odpowiedniej odległości i na odpowiedniej wysokości co zaowocowało lepszą jakością dźwięku podczas występów. Mikrofony uatrakcyjniły występy ze względu na czystość odbieranych dźwięków oraz estetyczny wygląd. Dzięki aparatowi fotograficznemu Canon uczniowie uwiecznili te wspaniałe przedstawienia. Samorząd Uczniowski wykorzystał go również podczas szukania Św. Mikołaja w szkole.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas zajęć kreatywnych, prowadzonych przez nauczyciela techniki, wykorzystujące materiały zakupione  w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości (farby do tkanin, mazaki do tkanin, skarpety do ozdabiania) uczniowie doskonalili swoje umiejętności manualne
i artystyczne. Prace wykonane przez dzieci klas 4 niewątpliwie przewyższyły wartością te zakupione w markecie, cieszą oko i dają satysfakcję z samodzielnego wykonania ozdoby. Prace dzieci powędrowały również do ich domów jako symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

Uczniowie klas 6 na lekcjach techniki poświęconych elektronice, przy pomocy zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości stacji lutowniczej, samodzielnie naprawiają zepsute elementy zestawów z elektrotechniki oraz lutują podzespoły elektroniczne.