Kwiecień 2023

Tworzenie własnych projektów 3D jest fascynujące, o czy przekonali się uczniowie klas szóstych podczas nauki modelowania 3D online w programie Tinkercad. Zanim jednak opanują dobrze program postanowili wyszukać gotowe projekty w Internecie. Tym razem wydrukowali na drukarce 3D zakupionej dzięki udziałowi szkoły w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości breloczki w kształcie gekonów do kluczy z sal lekcyjnych.

Kolejny miesiąc za nami. Czy było nudno? Nic z tych rzeczy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 7A, którzy mieli dość niecodzienne zadanie. W auli brali udział w montowaniu nowej konsoli muzycznej – dzięki udziałowi szkoły w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości – z czego wywiązali się wyśmienicie. Był to jednak dopiero z pierwszych kroków. Skoro sprzęt został już zamontowany, to teraz należało nauczyć się jego obsługi. Z pomocą p. Krzysztofa udało się przejść przez ten etap bezboleśnie. Jakie są tego efekty? Przekonamy się o tym na najbliższej akademii.

Pogoda w kwietniu w końcu dopisała. Wykorzystali to nasi młodzi lotnicy, którzy mieli okazję przetestować drona zakupionego dzięki udziałowi szkoły w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości na świeżym powietrzu. Pogoda choć piękna, była bardzo wietrzna, co stanowiło nie lada wyzwanie. Była to świetna okazja do nabycia nowych umiejętności. Dzieci przekonały się, że zmaganie się z wiatrem nie należy do łatwych zadań. Pomimo tego, operatorzy spisali się świetnie, wykonując przy tym kilka zdjęć. W najbliższym czasie planowane są kolejne loty.