Listopad 2022

Wykorzystując czujnik do pomiaru stężenia dwutlenku węgla PASCO, zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie klasy 7a badali stężenie CO2 w sali lekcyjnej. Czujnik został podłączony bezpośrednio do laptopa za pomocą kabla USB. Uczniowie mieli nie tylko podgląd danych na żywo na ekranie laptopa, ale również korzystali z funkcji rejestrowania danych przez dłuższy czas, wyświetlanych na wykresach. Zobaczyli jak szybko czujnik reaguje na zmianę stężenia CO2 w klasie.

Następnie uczniowie zbadali  stężenie CO2 na zewnątrz klasy oraz wykonali eksperyment  oddychania komórkowego drożdży.

Trwa karnawał, który jest czasem zabaw i bali. Uczniowie na lekcjach techniki wykorzystali materiały pozyskane w ramach  programu #LaboratoriaPrzyszłości: „Pracowni robótek ręcznych – zestaw MINI”  do wykonania elementów dekoracyjnych, które będą wykorzystane podczas zabawy andrzejkowej.  Uczniowie wykonali między innymi kule i gwiazdy świetlne. Wykonując te ozdoby usprawniali motorykę małą i rozwijali swoją wyobraźnię.

Wykorzystując fakt, że w późniejszych godzinach szkoła jest praktycznie pusta, można było odbyć bezpieczne loty wewnątrz budynku szkolnego zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości dronem i przekonać się o możliwościach tego rodzaju urządzeń.

Szkolne imprezy – Andrzejkowa dyskoteka i Dzień Śmiesznych Kapci oraz uroczystości – akademia z okazji Odzyskania Niepodległości i otwarcie Izby Pamięci Stanisława i Kazimierza Gazdów dały uczniom możliwość wykorzystania aparatu Canon do uwiecznienia tych wydarzeń. Podczas tych uroczystości zostały wykorzystane mikrofony i statywy oraz okablowanie  zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.