Październik 2022

Aparat fotograficzny marki Canon zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości służy dzieciom i młodzieży do uwieczniania imprez szkolnych, a Samorządowi Uczniowskiemu do dokumentowania wydarzeń z życia szkoły. W październiku uczniowie wykorzystali go do zarejestrowania uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej i szkolnego Dnia Śpiocha.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas lekcji techniki uczniowie klas 5 i 6 kontynuują zapoznanie się z tajnikami tkactwa oraz podstawami szycia. Tworząc wesołe skrzaty wykorzystują zakupione w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszłości wyposażenie „Pracowni robótek ręcznych – zestaw MINI”. Zajęcia te są dla naszych uczniów przykładem jak można spędzić czas poza światem multimediów. Pozwalają kształtować takie cechy jak cierpliwość, umiejętność uważnego słuchania, sprawność manualną, wyobraźnię, umiejętność planowania własnej pracy, odpowiedzialność za wykonane działanie. Dzieci uczą się współpracy i podziału obowiązków.

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie osiągnęli znaczące postępy w obsłudze drukarki 3D School Banach School zakupionej dzięki udziałowi szkoły w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i projektów 3D, które cieszą się dużym zainteresowaniem.