Styczeń 2023

Na zajęciach geografii uczniowie zapoznali się z budową i funkcjami czujnika pogody PASCO, zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, który łączy się z oprogramowaniem SPARKvue, co daje wiele nowych możliwości w obserwacjach pogody. Czujnik pogody zapewnia pomiary czujników temperatury, ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza, zaś prędkość wiatru jest mierzona przez anemometr.

Kolejny raz dron, zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Niestety, warunki atmosferyczne nie pozwoliły nam wykorzystać tego sprzętu do lotów terenowych i wykonane zostały kolejne przeloty wewnątrz budynku szkolnego. W następnych miesiącach, jeżeli tylko pogoda dopisze, planowane są zajęcia terenowe, gdzie można będzie wykorzystać pełne możliwości drona.