Wrzesień 2022

Na jednych z pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się drukarką Banach School 3D zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości oraz sposobem jej pracy. Obserwowali wydruki gotowych projektów zapisanych na karcie pamięci. Na kolejnych zajęciach wyszukiwali dostępne w Internecie projekty, a niektóre z nich zostały wydrukowane.

 

 

 

 

 

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości świetlica szkolna została zaopatrzona w drona. Było to duże zaskoczenie dla dzieci, ale jednocześnie okazja do poznania możliwości tego niezwykłego sprzętu. Dla niektórych osób był to pierwszy kontakt z taką technologią. Dzieci mogły poznać możliwości i zastosowanie takiego urządzenia, które dla części ludzi jest narzędziem codziennej pracy. We wrześniu, na początku przygody, uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak w ogóle funkcjonuje taki sprzęt i jak należy go obsługiwać oraz zapoznali się z jego możliwościami. Wielokrotnie zwracana była uwaga na bezpieczeństwo użytkowania drona, który niewłaściwie używany może zrobić drugiej osobie krzywdę, a nawet samemu operatorowi.

Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej na lekcjach techniki. Podczas zajęć w klasie 5 i 6 uczniowie nie tylko uczyli się o sposobach łączenia metali, mogli w praktyce poznać technikę lutowania wykorzystując zakupioną stację lutowniczą Basetech.