W ubiegłym miesiącu udaliśmy się na dwa wyjazdy kulturalne. 17 lutego wszystkie klasy 6-8 pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl „Zemsta”. Sztuka wiernie odtworzyła komedię Fredry, a charakterystyczne postaci i nieoczekiwane zwroty akcji uczyniły ją niezapomnianym dla widzów wydarzeniem.

 27 lutego klasy 5a, 5b, 8a oraz 8b udały się do Filharmonii Śląskiej im. H. Góreckiego w Katowicach. Wysłuchany został koncert zatytułowany „Muzyczna wyprawa po świecie”, grany przez Śląską Orkiestrę Kameralną z dyrygentem p. Radosławem Droniem oraz prowadzącą wydarzenie p. Reginą Goworzewską. Większość utworów była znana i rozpoznawalna, a program przygotowany tak, aby zainteresować młodego odbiorcę muzyką.

Dzięki wyjazdom edukacyjnym uczniowie mieli szansę zetknąć się ze sztuką teatralną i muzyką oraz podnieść swoje kompetencje w zakresie ich odbioru oraz wiedzy na temat tego, jak zachowujemy się w takich miejscach.

Zdjęcie pochodzi ze strony teatrzabrze.pl