Ostatnie dni majowe uczniów klas czwartych to dni pełen atrakcji.
21.05.2018r. dzieci uczestniczyły w wyjeździe do Tarnowskich Gór, program niezmiernie napięty, ale jakże ciekawy:
* zabytkowa Kopalnia Srebra – zwiedzanie jedynej w Polsce podziemnej trasy turystycznej w dawnych kopalniach kruszców srebronośnych,
* Sztolnia “Czarnego Pstrąga” – jest 600 metrowym fragmentem najdłuższej sztolni odwadniającej “Fryderyk” . Trasa turystyczna znajdowała się pomiędzy szybami “Ewa” i “Sylwester”. Podczas wycieczki, która odbywała się łodziami, podziwiać można było uroki podziemnego świata m.in. stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej,
Następnie w piękną, słoneczną środę 23.05.2018r. udali się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie na warsztaty na temat: Na dworze Hochbergów, na których dowiedzieli się m.in. o pracy marszałka dworu, o świcie dworskiej. Po skończonych zajęciach orzeźwiające lody urozmaiciły czas w pszczyńskim plenerze.
Natomiast 24.05.2018r. we wczesnych godzinach rannych czwartoklasiści tym razem pojechali do Krakowa – do Wiosek Świata, by interaktywnie zwiedzić i poznać tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Krakowa, poznając legendarną historię miasta.
Słońce, przepiękna pogoda oraz wspaniały humor towarzyszył wszystkim podczas wspólnego spędzania czasu.