Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego i ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Jego data wiąże się z upamiętnieniem wydarzenia w Bangladeszu z 1952 roku;  pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Tegoroczne obchody święta przebiegały pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. UNESCO wyjaśnia edukację wielojęzyczną jako „wykorzystywanie dwóch lub większej liczby języków jako narzędzi uczenia się i zdobywania wiedzy”.
W związku z przerwą związaną z feriami zimowymi społeczność szkolna obchodziła ten dzień początkiem marca.
Podczas zajęć z mowy ojczystej dzieci zapoznały się z genezą tego święta oraz zmagały się z testem sprawdzającym swoje umiejętności lingwistyczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do zagadek językowych w genially.