Uczniowie klas 6 na lekcjach techniki wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Jak zostać wynalazcą?”. Zajęcia te zostały opracowanie przy współpracy z fundacją Uniwersytet Dzieci.

Oprócz części teoretycznej, wprowadzenia w świat nauki, uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie prototypu urządzenia, pojazdu, maszyny zasilanej odnawialnymi źródłami energii. Musieli również opisać zasadę działania i przeznaczenie swojego urządzenia.

Pomysłowość i inwencja twórcza przerosły moje oczekiwania. Powstały wspaniałe projekty, prototypy maszyn i urządzeń zasilanych słońcem, wodą, wiatrem, …Może kiedyś, ktoś wprowadzi te pomysły w życie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i filmików, na których widać efekty końcowe pracy młodych wynalazców.

Danuta Kamińska