Już od 25 lat Centrum Edukacji Obywatelskiej daje możliwość polskim szkołom  prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Młodzi głosują. Program jest neutralny politycznie, nie wspiera żadnego komitetu wyborczego – to ważne !!

O co chodzi ?

To proste ! Chcemy zachęcić młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim. Postawy te kształtujemy już dziś ! Uczniowie klas VI – VIII będą mieli możliwość wzięcia udziału w symulacji wyborów parlamentarnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze. m

Ryby i dzieci głosu nie mają ?! Nie u nas !

W ramach projektu uczestniczy nie tylko zapoznają się z zasadami demokratycznych wyborów ale – co najważniejsze – uświadomią sobie wagę uczestnictwa w wyborach

bo KAŻDY głos ma znaczenie.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy, program umożliwia im wyrażania ich głośno.

Co już zrobiliśmy ?

Przeprowadziliśmy ankietę oraz sondaż uliczny (wyniki wkrótce). Jesteśmy w trakcie kampanii profrekwencyjnej, zachęcającej do wzięcia udziału w wyborach. Nie interesują nas poglądy polityczne, promujemy sam udział w wyborach.

Co przed nami ?

Zwieńczeniem akcji Młodzi głosują będzie przeprowadzenie szkolnych wyborów parlamentarnych. Więcej na ten temat już wkrótce J