Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała tym razem „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą dokonali wyboru spośród wielu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

My również jako propagatorzy mowy polskiej w piątek 3 września 2021 r. włączyliśmy się w tę akcję, by poznać twórczość Gabrieli Zapolskiej, przedstawicielki Młodej Polski.
Społeczność szkolna otrzymała ulotki literackie z okolicznościową pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP.

Głównym założeniem tej akcji to przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów.
W celu uhonorowania tego wydarzenia w naszej zorganizowano miejsce, w którym znajdują się materiały z tej akcji, jak również pamiątkowe pieczęcie z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.